Metformina dla utraty wagi

Metformina dla utraty wagi

Metformina na odchudzanie to produkt wybierany przez znane piosenkarki i aktorki, które chcą zrzucić kilka kilogramów. Jak działa i jak się go przyjmuje?


Metformina na odchudzanie. Narkotyk chwili

Stała się modnym lekiem na zrzucenie tych dodatkowych kilogramów. Mówimy "lek", ponieważ pierwotnie był to lek podawany diabetykom w celu zapobiegania przyrostowi masy ciała i problemom sercowo-naczyniowym poprzez kontrolowanie poziomu cukru we krwi. Jest to podobne do najlepiej sprzedającego się na świecie produktu do odchudzania, Orlistat, aktywnego składnika w Xenical, Alli, Crisplus, Slimella i wielu innych.

Wkrótce wielu lekarzy zaczęło stosować metforminę u swoich pacjentów z nadwagą, nawet jeśli nie mieli oni cukrzycy, i było tylko kwestią czasu, kiedy tajemnica stała się znana.

Wiele znanych aktorek i piosenkarek przyznało się obecnie do stosowania metforminy w swoich dietach, aby schudnąć.

Wielu z Was zadawało nam następujące pytania: czy dobrym pomysłem jest przyjmowanie metforminy jako suplementu diety na odchudzanie, skoro pierwotnie została ona opracowana do leczenia cukrzycy? jak należy ją przyjmować? jakie są jej efekty? W poniższym artykule odpowiemy na Twoje pytania i podamy powody, dla których warto go zażywać. Jeśli jesteś osobą, która musi schudnąć, powinieneś znać zalety i wady metforminy.  

Jak działa metformina


Ten lek na odchudzanie zapobiega wytwarzaniu przez wątrobę nadmiaru glukozy we krwi, a także powoduje wzrost wrażliwości na insulinę. Zmniejsza poziom LDL i trójglicerydów krążących we krwi, co pomaga w odchudzaniu.

*Ważna uwaga: Jest to jedyny lek zdolny do zapobiegania chorobom układu krążenia związanym z cukrzycą (Jak każdy lek, wymaga konsultacji z lekarzem i nadzoru wykwalifikowanego specjalisty w zakresie jego stosowania).

Jedną z rzeczy, które można kontrolować, biorąc metforminę na odchudzanie, jest to, że stabilizuje poziom cukru we krwi, a tym samym prowadzi do stanu sytości po posiłku, co oznacza, że jesteś dłużej bez apetytu, a tym samym schudnąć.


Oczywiście, nie jest to cudotwórca. Najlepsze efekty daje w połączeniu z dietą odchudzającą i aktywnym trybem życia. W innych artykułach można znaleźć kilka najskuteczniejszych szybkich diet odchudzających. Wiesz, że to, co zalecamy, to prowadzenie uporządkowanego życia i dbanie o siebie poprzez odżywianie w połączeniu z ćwiczeniami odchudzającymi, jeśli potrzebujesz schudnąć. Gdy już osiągniesz swoją idealną wagę, najlepiej nadal dbaj o swoją dietę i styl życia.


Działania niepożądane metforminy


Skutki uboczne: Jak wszystkie leki (ponieważ nie są to naturalne produkty odchudzające) mają skutki uboczne, które sprawiają, że zastanawiasz się, czy je brać. Nie jesteśmy zwolennikami wszelkiego rodzaju leków, gdyż uważamy, że większość problemów zdrowotnych można skorygować poprzez zdrowy tryb życia poprzedzony zbilansowaną dietą i regularnym uprawianiem sportu. Istnieje wiele naturalnych środków odchudzających, które mogą pomóc Ci schudnąć.

Przyjmowanie metforminy w celu utraty wagi może powodować problemy żołądkowo-jelitowe (biegunka, nudności, ból brzucha, brak łaknienia i wymioty). Może zmienić Twój zmysł smaku, dając nieprzyjemne metaliczne uczucie smaku.

Jeśli masz ponad 80 lat, przebyłeś zawał serca lub udar mózgu; jeśli masz bardzo wysoki poziom cukrzycy lub jeśli miałeś chorobę serca, nerek lub wątroby, skonsultuj się z lekarzem, ponieważ jesteś jedną z osób najbardziej narażonych na ryzyko podczas stosowania tego leku, chociaż w każdym przypadku należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ jest to lek.

Najpoważniejszym działaniem niepożądanym, które może wystąpić jest kwasica mleczanowa. Powoduje uczucie osłabienia i ogólne złe samopoczucie związane z bardzo dużym nagromadzeniem kwasu mlekowego we krwi. Kwasica mlekowa może prowadzić do śmierci.

Wreszcie, pamiętaj, aby nie mieszać metforminy z innymi silnymi produktami odchudzającymi, takimi jak orlistat, ponieważ skutki uboczne mogą być zwiększone.

Jak widać, metformina jest skuteczną pigułką odchudzającą, ale to lekarz decyduje, czy możesz ją brać.